1
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 درجه امتیازات 5.00 (1 امتیاز)

رای دهی: 3 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

با توجه به سوالات فراوانی که در زمینه انتخاب لپ تاپ برای انجام میکس و مونتاژ یا تدوین از ما شده است تصمیم گرفتم این سوالات و پاسخ آنرا در قالب این مطلب قرار دهیم تا بدون معطلی به پاسخ خود برسید.

خوب قبل از هر چیز توصیه می کنیم که از انتخاب لپ تاپ به دلایلی مانند :

  • ایجاد دمای زیاد در حین کار
  • عدم ارتقاء آن در آینده
  • عدم توانایی در سرعت انتقال اطلاعات به دلیل محدود بودن باس مادربورد
  • امکان اتفاق شوک به هارد دیسک
  • کوچک بودن مانیتور ( البته می شود مانیتور به آن متصل نمود )

پرهیز نمائید.

توجه کنید که لپ تاپ برای کارکردن در زمان های طولانی طراحی نشده است و همانطور که میدانید زمانی که به میکس فیلم با لپ تاپ شروع می کنیم ممکن است ساعت ها این کار به طول انجامد و یا حتی زمانی که کار نهایی را بر روی رندر قرار می دهیم این امر ممکن است تا 5 یا 6 ساعت به طول انجامد و این عملیات با لپ تاپ های خانگی صحیح نیست. البته اگر قصد کار بر روی کارهای کوتاه و بدون جلوه های ویژه دارید را ایراد نمی دانیم و استفاده نمودن از لپ تاپ مشکلی نخواهد داشت.

به تبلیغات فروشندگان مانند اینکه لپ تاپ فلان بسیار قدرتمند است و یا مانند اینها ، اصلا توجه نفرمائید ، ممکن است مشخصاتی مانند Cpu Core I7 و Ram 8 و ... به شما معرفی نمایند اما یادتان باشد اگر قطعات یک لپ تاپ و یک کامپیوتر را مانند یکدیگر در نظر بگیریم مطمئن باشید کامپیوتر دارای قدرت و توان بسیار بالاتری است.

حال اگر اصرار به استفاده از لپ تاپ برای میکس و مونتاژ فیلم را دارید :

تنها توصیه ما به شما استفاده از لپ تاپ های اپل با سیستم عامل مکینتاش است ، چرا که این دستگاهها ویژه کارهای ویدئویی و تدوین برای ساعت های طولانی طراحی شده اند. یکی از مهمترین قطعات این لپ تاپ ها که کارت گرافیک آنهاست از سری GTX طراحی شده که تکنولوژی کودا را براحتی پشتیبانی و اجرا می نماید. به دلیل نوع سیستم عامل این لپ تاپ ها که مکینتاش است سیستم بسیار سریع و همچنین سخت افزار آن بسیار خنک و البته باطری دستگاه معمولا بین 8 تا 10 ساعت ذخیره دارد.

حال باید بدانید یکی از مشکلاتی که کاربران لپ تاپ های اپل با آن دارند عدم تنظیم صحیح نرم افزارهای عکاسی و تدوین و یا نصب آنها می باشد ، در اینجا باید بگوییم که مانی سافت تمامی نرم افزارهای مورد نیاز شما را بر روی دستگاه شما بدون هیچ مشکلی برای میکس و مونتاژ و عکاسی نصب و تنظیم می نماید.( نگران این موضوع هم نباشید).

بزودی نسخه جدید این مشاوره ارائه خواهد شد...

برای درج نظر و پاسخ نیاز به ثبت نام دارید.

×

اگر قصد ساخت کلیپ و موزیک ویدئو را دارید

از شاهکار افترافکت ما دیدن نمائید

کلیک کنید