تصحیح رنگ و نور در عکس با ACR

رفع مشکل نور در عکس،تولید رنگهای سینمایی در عکس،ایجاد رنگ های جذاب،ماسک،هر انتظاری که از خود میتوانید در تصحیح رنگ و نور عکس داشته باشید را در این پکیج به فارسی خواهید آموخت.

تمامی عکسهایی که امروزه در اینستاگرام و کارهای حرفه ای ها میبینید،رنگ های جذاب،شفافیت عالی،ادیت بسیار نرم و زیبا دارند،تخصص ادوبی را Raw میباشند اما،در این بین باید با قواعد زیادی مانند اکسپوژر،سایه،روشنایی،سفیدی،کانترست،هی ز،وایبرنس،کانالهای رنگ،منحنی ها،ادغام،ماسک و ... یک تخصص است که در این پکیج آموزش داده شده اند و با تمرین میتوانید سبک حرفه ای خود را نیز بوجود بیاورید.

Raw یا را چیست ؟

سعی داریم اصل موضوع تکنیک را یا RAW در عکاسی را به شما شرح دهیم.

تلفظ صحیح این گزینه را هست و راو نیست پس در شروع این گزینه را باید بدانید.

در یک کلام باید بدانید تمام حرفه ای ها و کسانی که پی به این رازها و تکنیکها برده اند از آن استفاده میکنند و حاضر نیستند که بجز RAW از گزینه دیگری استفاده نمایند.

در تکینک RAW تمام مویرگهای درون چشم و تمام موهای ریز اطراف صورت کاملا ذخیره شده و نور و رنگ به حدی دارای محتوا هستند که در تصور شما نمیگنجد.

حتما عکسهایی را دیده اید که چشمان سوژه بسیار زیبا و شفاف هستند (البته رنگ چشم مد نظر ما نیست) بدانید که با تکنیک RAW آن تصویر ذخیره شده است.

بهترین دوربین عکاسی حرفه ای که در حال حاضر وجود دارد و در آتلیه مورد مصرف قرار میگیرد عکسها را در تنظیمات خود را پسوند یا فرمت JPEG ذخیره مینماید و حجم حدودی آن حداکثر 7 تا 10 مگابایت است اما وقتی تنظیمات دوربین را بر روی RAW قرار میدهید حجم عکس در کم حجم ترین حالت 23 مگابایت می باشد و همچنین بالاتر نیز خواهد بود،حالا تصور کنید میان یک عکس خام با 7 مگابایت و عکس خام با 23 مگابایت چه تفاوتهایی وجود دارد ؟

صد البته که بافت تصویر خیلی پر حجم تر

میزان نور کاملا بهینه که چیزی حدود 4 هزار تا 17 هزار بیت نقطه نورانی را ذخیره مینماید

رنگهای دارای غلظت بهتر

ذخیره جزئیات هر چه بیشتر

خوب حالا چهار گزینه بالا به شمای عکاس کمک میکنند که عکسی داشته باشید :

دارای وضوح عالی

قابلیت چاپ در ابعاد بزرگ بدون افت کیفیت

توانایی در تنظیم نور و رنگ بصورت کاملا حرفه ای و بدون هرگونه تاثیر مخرب در عکس و...

فقط دقت کنید که در زمان گرفتن عکس در فرمت RAW به دلیل حجم بالایی که دارد حتما از کارتهای حافظه با سرعت 300 به بالا استفاده نمایید چرا که اگر سرعت کارت پایین باشد سرعت دوربین شما هم در ذخیره سازی پایین خواهد آمد.

از تکنیک RAW فاصله نگیرید هر چند که تنظیمات کاملا حساس و حرفه ای دارد و به آن عادت نمایید چرا که 30 درصد راز کیفیت تصاویر شما در زمان تحویل کار به مشتری در همین تکنیک و فرمت می باشد.

این ویدیوها تنها بخشی از آموزشهای اصلی هستند که فقط جهت اینکه شما بتوانید تصمیم گیری نمائید قرار داده شده اند
پس از خرید ، لیست آموزش ها نمایان می شود
پس از خرید ، لیست آموزش ها نمایان می شود
پس از خرید ، لیست فایل ها نمایان می شود.
پس از خرید ، لیست فایل ها نمایان می شود

نظرات شما

برای درج نظر لطفا وارد اکانت خود شوید

دیدگاه‌ها

Bztajik 1397-11-28 20:00
سلام خدمت استاد عزیز و گرامی آقای ملکی و همینطور تیم پرتلاش مانی سافت .
تشکر ویژه از پکیج فوق العاده تان که بیشک یکی از کاملترین و بی نظیرترین آموزش هایی است که من تا بحال تجربه کردم.
سرفصل ها و محتوای آنها طوری طراحی شده اند که نیاز هر عکاس و ادیتور حرفه ای را مرتفع می سازد و شیوه بیان و رموز و تکنیک ها در اجرای مطالب سهم بسزایی در جذب مخاطب و ترغیب و درگیری آنها در دنبال کردن مطالب دارد.
تلاش و صداقتتان در این راه قابل تقدیر است . از اینکه ما را در دانش خودتان سهیم کردید سپاسگزارم و صمیمانه برایتان آرزوی سلامتی و پیشرفت روز افزون خواهانم.
همینطور از تیم پشتیبانی بخاطر راهنمایی های بیدریغشان تشکر و قدردانی می نمایم.
نصرالهی 1397-09-11 22:08
با سلام بر تیم پرتلاش مانی سافت علی الخصوص استاد ملکی عزیز . اول فکر میکردم این آموزش رو بلد هستم ولی بعد از تهیه فهمیدم 10 درصد بلد هستم این آموزشهای استاد ملکی واقعا بینظیر هستن اصلا خسته کننده نیستن با خرید این پکیجها بعد از 17 سال عکاسی میخوام از صفر شروع کنم وقتی این آموزشهارو میبینم میفهمم که تو این چند سال چقدر وقتم هدر شده...
cpu 1397-04-04 02:42
سلام مطالعه این پکیچ به علاقمندان به این علم وهنر عکاسی توصیه می کنم آموزشهای جناب استاد ملکی باعث اشتیاق به یادگیری می شود اگر نگاهی به آموزشهای لیندا به زبان انگیلیسی بیندازید واقعاً خسته کننده وهدر دادن وقت است مزیت خاص این آموزش ها پشتبانی کامل این سایت به سوالات است مایه دلگرمی است که مانی سافت مارا تنها نمی گذارد حتما امتحان کنید پشیمان نمی شوید علاوه بر این پکیچ آموزش های دیگر دنبال کنید تا بر آن مسلط شوید لازمه موفقیت ویادگیری داشتن انگیزه وپشتکار وتمرین فراموش نشود
cpu 1397-04-04 02:29
سلام بابت آموزشها ممنونم ، مطالعه این پکیچ به تمام دوست دران وعاشقان به این علم وهنر عکاسی را به تمام علاقمندان توصیه می کنم مطمئن باشید از آن لذت خواهید برد همانطوری که استاد عزیز جناب آقای ملکی توصیه فرمودند اگز علاقمند نیستی پشتکار در تمرین نیستی وارد این مبحث نشوید درست فرمودن لازمه آن پشتکار وعلاقمند بودن و داشتن انگیزه شرط یادگیری است بنده هم نظر خانم فاطمه موسوی تایید می کنم توضیحات آقای ملکی بی نهایت ترغیب کننده وشور واشتیاق خاصی به آموزش های ایشان می دهد به جرت باید گفت پشتبانی این سایت کاملا بی نظیر است به سوالات شما پاسخ می دهند این مزیت خاص است که مانی سافت مارا تنها نمی گذارد اگر به آموزشهای شرکت لیندا ..... نگاهی بیندازید می بیند وقت را هذر می دهید کاملا خسته کننده وبی روح است
Fatememusavi 1396-10-28 16:05
سلام، واقعا دستتون درد نکنه، من که خیلی استفاده کردم.
تا حدودی با عکاسی و فتوشاپ آشنایی داشتم ولی با خرابکاری زیاد در این چند سال تجربه هایی بدست اوردم.:(
من قبلا هم مجمو عه های آموزشی عکاسی و نور پردازی از سایت ها دیگر خریداری کرده بودم ولی هیچ وقت همت نمی کردم به انها گوش دهم چون بسیار کسل کننده بودند.
ولی وقتی با مانی سافت آشنا شدم وبا تردید مجموعه اتلیه جامع رو خریداری کردم؛وقتی آموزش را شروع کردم .بسیار لذت بردم.توضیحات شما آقای ملکی بی نهایت ترغیب کننده است و شور و اشتیاق خاصی برای آموزش دارید.

توضیحات شما بصوورتی است که ادم ترغیب به شنیدن بقیه ی مبحث میشه وتاکید های مکرر شما بر روی یکسری نکات مهم و تاکید بر رازها کار شما رو از بقیه ی متمایز و اموزنده تر می کند. شگفت زدگی شما از برملا شدن یک راز و خنده ی خیلی خاص در حین گفتن این نکات و حل مسله آموزش شما رو ویژه و متمایز می کند.
بعنوان مثال من چون با دوربین در خانه بیشتر سر و کار داشتم و شوهرم با دوربین بیشتر در طبیعت کار می کرد
زمان هایی پیش می آمد که در حین عکاسی متوجه میشدم رنگها خیلی گرم یا عکسها کلا تنظیم نیست وخیلی از این موضوع اذیت میشدم
و تاکید شما بر روی ریست ال دیفالت شاید بنظر ساده بیاید ولی من بخاطر زعایت نکردن این موضوع خیلی عکسهایم خراب از کاردر آمد .
موضوع دیگر تکرار و تمرین زیاد،در اموزش منوها و نرم افزارها باعث تسلط بر مطالب میشود،
ویژگی خاص دیگر این آموزش ،حمایت هنرجو تا ‍‍‍آخر دوره است،که باعث قوت قلب من شده و هرجا و هر وقت سوال برایم بوجود بیاد، مانی سافت خیلی سریع به سوالات جواب میده،
و مزیت دیگر این آموزش برای من که بچه کوچک دارم و نمی توانم ار خانه بیرون برم در خانه نشسته و بدون هیج سختی آموزش می بینم در ضمن وقتی تمرکز نداشته باشم ، مجدد با بک وارد کردن مطالب رو گوش می دهم
کلا خیلی قشنگ توضیح می دهید،
و من خیلی نکات ریز و مهم و حساس رو یاد گرفتم. از زحمات شما بسیار ممنونم.
  • عنوان :

    تصحیح رنگ و نور در عکس با ACR

  • زمان : 06 ساعت و 17 دقیقه
  • انقضای پشتیبانی: 180 روز کلیک کنید
  • مبلغ اصلی : 3,500,000 ریال
  • مشتری وفادار : 3,000,000 ریال   کلیک کنید
  • نوع دریافت : دانلود یا ارسال با فلش
  • مدرس : محمد ملکی درباره من